KARTEL S.C. - Materiały do sitodruku
                Home
                O nas
                Sericol
                Materiały pomocnicze
                Usługi
                Kontakt
        KARTEL S.C. - 2008

statystyka

Seristar SX

<<<   Powrót do oferty

Farby sitodrukowe
Seristar SX są to farby szybkoschnące o wysokim połysku przeznaczone do druku na papierze i kartonach, jak również na papierach syntetycznych, powlekanej twardej tekturze, drewnie, szkle i powlekanych metalach.

Charakterystyka ogólna
Rodzaj połysku Suszenie Rozcieńczanie i zmywanie Siatka Rodzaj
matrycy
Wydajność i nr siatki Zastosowanie Gama kolorystyczna
Wysoki połysk Suszenie w strumieniu powietrza: 50-60oC10-20s.Przy wielokrotnych przedrukach czas suszenia może być dłuższy. 20-30% ZC-530.Przy dużych szybkościach druku stosować ZC-568.Przy wysokich temp. w drukarni stosować ZC-533.Przy małych szybkościach druku i przy drukach precyzyjnych stosować ZC-535.Dla uzyskania satynowego wykończenia i utrzymania farby na powierzchni podłoża stosować ZC-534.W celu zwiększenia przyczepności stosować ZC-536.Zmywać stosując ZC-530, Seriwash Universal Screenwash lub Actisol Superjet Screen Spray. Sita z pojedynczych włókien o numerach 100-140. Każdy typ z wyjątkiem filmów umieszczanych na sicie przy pomocy rozpuszczalników i matryc Stenplex Amber.Zalecane:Autotype: Five Star lub Capillex 25Sericol:Dirasol 902 60-75 m2/l Sito nr 110. Papier i karton, w tym tektura falista, twarde płyty kartonowe, szkło, "Polyart", "Synteape", wiele rodzajów powlekanych poliestrów i metali. 34 kolory bezołowiowe w tym system Seritone. Istnieje możliwość uzyskania 1000 kolorów w oparciu o opracowane formuły PANTONE


Własności
Wysoki połysk na odpowiednich materiałach. Duża odporność na ścieranie i zdzieranie. Szybkoschnące na powietrzu i w suszarkach z wymuszonym obiegiem powietrza. Doskonała stabilność na sicie i samo rozpuszczalność Znajduje zastosowanie na różnorodnych podłożach.

Stosowanie z innymi farbami
Standardowe kolory Seristar SX są w pełni mieszalne z farbami Colorstar CS. Parametry druku i schnięcia oraz stopień połysku zależy od użytych proporcji. Farby Seristar SX mogą być stosowane do druku na nadrukach wykonanych farbami Colorstar CS i Coolstar OT, jak również mogą być zadrukowywane tymi farbami.

Ważne:
Farby Seristar SX charakteryzują się dobrą przyczepnością do wszystkich typów papierów i kartonów powszechnie stosowanych przez sitodrukarzy. Można je stosować do druku na powlekanych poliestrach. Możliwy jest również druk na "Polyart" i "Synteape", aczkolwiek pełna przyczepność na tych podłożach nie jest osiągalna. Farbami Seristar SX można drukować na drewnie, twardej tekturze, szkle, i wielu powlekanych metalach. Ze względu na zróżnicowanie powłok metalowych konieczne jest przeprowadzenie testów zgodności farby z danym podłożem przed rozpoczęciem produkcji.

Użytkowanie wydruków na wolnym powietrzu
Pomimo, że farby Seristar SX charakteryzują się dobrą przyczepnością do podłóż stosowanych na wolnym powietrzu to stosowane w tych farbach pigmenty nie są odpowiednie do stosowania na zewnątrz pomieszczeń.

Do druku na szkle, tekturze czy powlekanych metalach, które mają być eksponowane na wolnym powietrzu zaleca się stosowanie farb Super Gloss SG. (Szczegółowe informacje zawarte są w oddzielnej ulotce).

Suche transfery
Farby Seristar SX można stosować do druku suchych transferów po dodaniu ZT-815 Dry Transfer Additive. Szczegółowe informacje zawarte są w ulotce "Dry Transfer System".

System Doboru Barw Seritone
System ten został opracowany w celu umożliwienia drukarzom łatwego, samodzielnego wymieszania koloru farby. Składa się z 9 kolorów podstawowych, starannie wyselekcjonowanych pod względem czystości koloru i przydatności do mieszania. Używając koloru podstawowego Seritone oraz bieli, czerni i lakieru można wymieszać prawie każdy kolor. W celu uzyskania jak najlepszej odtwarzalności barwy zaleca się stosowanie kolorów bazowych Seritone w połączeniu z SX-010 Czerń Pantone i SX-030 Biel Pantone, które zostały opracowane specjalnie do tego celu. Kolory bazowe mogą być stosowane do druku samodzielnego, jednakże ze względu na wymaganą czystość tych kolorów w niektórych przypadkach mogą okazać się niedostatecznie kryjące /półprzeźroczyste/. Z tego względu do gałęzi tych farb włączono: jasną żółcień, żółcień chromową, ciemny pomarańcz, magentę, błękit i zieleń, które są bardziej kryjące niż odcienie Seritone. Przy druku bieli lub czerni zaleca się stosowanie podstawowych SX-021 Biel, SX-025 Super Kryjąca Biel, SX-001 Czerń lub SX-009 Zagęszczona Czerń, gdyż charakteryzują się one większym kryciem i siłą koloru niż kolory Pantone SX-010 i SX-030.

Gama kolorystyczna
Farby Seristar SX dostępne są w 34 wzajemnie mieszalnych, bezołowiowych kolorach. Wszystkie farby są nierozmazujące się i mogą być zadrukowywane lakierem SV 760 (Szczegóły zawarte są w ulotce informacyjnej SV 760 Lakier). Seristar SX-383 nie nadaje się do użycia jako baza dla farb metalicznych. Do druku koloru złotego i srebrnego należy stosować farby Coolstar OT (Szczegółowe informacje zawarte są w ulotce informacyjnej "Coolstar OT Farby sitodrukowe")

SX-001   Czerń
SX-010   Czerń do doprawy Pantone
SX-009   Zagęszczona Czerń
SX-021   Biel
SX-030   Biel do doprawy Pantone
SX-025   Biel kryjąca
SX-041   Żółcień jasna
SX-064 (s)   Żółta zielonkawa Seritone
SX-042   Żółta jasna chromowa
SX-043   Żółta chromowa
SX-066 (s)   Żółta czerwonawa Seritone
SX-113   Oranż Mandarin
SX-102   Oranż ciemny
SX-114 (s)   Oranż Seritone
SX-199   Ciepła czerwień
SX-121 (s)   
  Czerwień żółtawa Seritone
SX-168   Wermilion kryjący
SX-122   Szkarłat
SX-164 (s)   
  Czerwień niebieskawa Seritone
SX-124   Ciemna czerwień
SX-165 (s)   Magenta Seritone
SX-126   Magenta
  
SX-127 (s)   Fiolet Seritone
SX-203   Jasny błękit
SX-204   Błękit królewski
SX-225   Ultramaryna
SX-225   Ultramaryna
SX-230 (s)   Ultramaryna
SX-225   Błękit Seritone
SX-205   Błękit Monastral
SX-236   Reflex blue
SX-281   Granat
SX-206   Zieleń
SX-283   Jasna zieleń
SX-325 (s)   Zieleń Seritone
SX-284   Zieleń Monastral
SX-383   Lakier Seristar SX

(s)- kolory bazowe Seritone Powyższe farby dostępne są w pojemnikach 5 i 1 l.

Rozpuszczalniki
ZC-530   Rozcieńczalnik i zmywacz
ZC-535   Rozcieńczalnik do druku szczegółów
ZC-568   
ZC-533   Rozcieńczalnik stosowany przy dużych szybkościach druku
  Opóźniacz
ZC-534   Rozcieńczalnik utrzymujący farbę na powierzchni
ZC-536   Specjalny rozcieńczalnik
ZT-815   Dry transfer Additive - do druku suchych transferów

Powyższe rozpuszczalniki dostępne są w opakowaniach 25, 5 i 1 l.

Uniwersalne podbarwiacze
Dostępna jest gałąź 10 niefluorescencyjnych i 4 fluorescencyjnych wysoce skoncentrowanych kolorów podstawowych do podbarwiania. Zostały one opracowane w celu łatwego mieszania ze wszystkimi farbami rozpuszczalnikowymi firmy Sericol w tym również z farbami Seristar SX. Do farb można dodać do 10% niefluorescencyjnych i do 20% fluorescencyjnych podbarwiaczy. Bliższe informacje zawarte są w ulotce "Uniwersalne podbarwiacze, farby metaliczne i lakiery".

Dobór specjalny barw
Istnieje możliwość realizowania zamówień na podstawie przesłanych wydruków, próbek farb lub na podstawie podanych numerów z systemów PANTONE, British Standard, "HKS", "Munsell" lub "Seritone". W tym celu do zamówienia należy dołączyć próbkę podłoża, na którym ma być wykonany nadruk, a także rodzaj i numer stosowanej siatki. Wskazane jest przekazanie wszystkich szczegółowych informacji dotyczących procesu. Nasze biuro obsługi klienta z przyjemnością udzieli państwu pomocy przy doborze niestandardowych barw. Zamówienia specjalne wykonujemy w ilości minimum 5 kg.

Zasady bezpiecznego użytkowania
Skład farb Seristar SX został opracowany tak, że nie zawierają one ołowiu i innych metali ciężkich i odpowiadają normom brytyjskim EN71-3:1988 Toy Safety Standard dotyczącym zabawek dla dzieci. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące zasad bezpiecznego użytkowania farb i rozpuszczalników Seristar SX zawarte są w załączonej Karcie Charakterystyki Niebezpiecznej Substancji Chemicznej.

Informacje dotyczące ochrony środowiska
Farby Seristar SX:
- Nie zawierają metali ciężkich.
- Nie zawierają związków chemicznych, opisanych w Konwencji Montrealskiej, niszczących warstwę ozonową.